img

Depoculuk

img
img
Mirap A.Ş.

Depoculuk Hizmetleri

Toplam 6.400 m2 alana sahip yatay depolarımız ihtiyacınıza uygun alanı temin ederek maliyetinizi azaltmak maksadıyla 2 adet 570 m2, 2 adet 710 m2 ve 3 adet 1.280 m2’lik alanlara bölünmüş yedi bağımsız bölümden meydana gelmektedir. Yatay depolarımız 12 metre makas yüksekliğinde olup betonarme perde mukavemeti sayesinde bölgede emsali bulunmayan 8 metrelik istif yüksekliğine imkan vermektedir.

Ürünlerinizin en ufak bir zarara uğramaması için azami tedbirler alınarak çatı çift kat assan sandviç yalıtımlı panel üzeri trapez sac kaplama olarak inşa edilmiştir. 70.000 ton kapasiteli, son teknolojiye sahip silo sistemimiz, silo başına 12 adet termocouple avantajı ile ürünlerinizde sürekli takip edilebilir ısı kontrolü yapılmasını sağlamakta ve kayıt altına alınmaktadır.

Silolarımız, deneyimli personelimiz gözetiminde ortam şartları göz önünde bulundurularak üst ve alt kısımlarda bulunan fanlar ile müdahale edilmesine imkan sağlamaktadır. Böylece aktarma yönteminin ürünlerinize vereceği hasar ortadan kalkmış olmaktadır. 5 ayrı noktada bulunan manhole aracılığıyla ürünün herhangi bir seviyesinde göz ile kontrol imkanı bulunmaktadır.

Bandırma limanı konumu itibarı ile ülkenin en önemli limanlarından biri olmanın yanında tüm ülkeye uzanan demiryolu bağlantısı ile kombine taşımacılıkla her türlü yükün elleçlenebileceği bir limandır. Toplam uzunluğu 2973 metre ve derinlikleri 6- 12 metre arasında değişen 20 adet rıhtımında dökme yük, genel yük, proje yükü ve ro-ro gemilerine hizmet verilmektedir. Rıhtımdaki yükleme-boşaltma hizmetleri yüksek teknolojili mobil vinçler, ekskavatörler ve konveyör sistemi ile gerçekleştirilmektedir. 1000 metre ve 500 metre uzunluğunda iki mendireği vardır, iki mendirek arası açıklık 225 metredir. liman işletmeciliği yönetmelikleri’ne göre gemilere verilmesi zorunlu olan kılavuzluk ve römorkaj hizmetlerini, deneyimli, yüksek eğitimli ve ehliyetli kılavuz kaptanların yönetiminde; 2 adet römorkör, 1 adet pilot botu ve 1 adet palamar botu ile sürdürmektedir.

Bandırma Limanında 100 ton kapasiteli 2 adet mobil vinç, 7-18 ton kapasiteli 6 adet mobil vinç, 2 adet 4 ton kapasiteli ekskavatör, 5-10 ton kapasiteli 12 adet rıhtım vinci, 3-42 ton kapasiteli 5 adet forklift, 45 ton kapasiteli 2 adet dolu istif makinesi, 8 ton kapasiteli 1 adet boş istif makinesi, 3 adet mini yükleyici, 2 adet lastik yükleyici ve diğer saha ekipmanları ile tüm yük taleplerini karşılayabilecek bir pozisyondadır.